info@rezashavandi2@gmail.com 09125270135

شناسه ملی: 14013237242 | شماره ثبت شرکت: 46946

شناسه ملی: 14013237242

شماره ثبت شرکت: 46946

ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

سردخانه صنعتی

اجزای سردخانه صنعتی

اجزای سردخانه آمونیاکی

سردخانه های آمونیاکی از ابتدایی ترین سردخانه ها در طول تاریخ بشر هستند که در سال 1870 اولین سردخانه در فرانسه و پنج سال بعد در آمریکا تولید گردید. در ادامه در سال 1931 سردخانه های فریونی تولید شدند که در مقابل نحوه عملکرد سردخانه آمونیاکی، بازدهی در ابعاد کوچیکتر نسبت به سردخانه آمونیاکی را داشتند. تا در اواخر قرن بیستم با پی بردن به مضر بودن گاز فریون برای محیط زیست و لایه ازون باعث شد که سردخانه های آمونیاکی جایگاه خود را حفظ کنند. دلیل دیگر استفاده از سردخانه آمونیاکی در ابعاد بزرگ نقطه جوش این گاز مبرد در دمای پایین است و به همین دلیل، گازهای مبرد فریون جوابگوی ابعاد بسیار بزرگ نیستند.

امروزه از موتورهای اینورتر (اسکرال) در کمپرسور آمونیاکی استفاده می شود که صدای کمتری دارد. در این میان می توان از کمپرسور اسکرو آمونیاکی نام برد. در ادامه به آموزش سردخانه آمونیاکی خواهیم پرداخت. هنرجویان این حرفه می توانند دوره آموزش سردخانه آمونیاکی را به صورت ابتدایی در این بستر فراگرفته و در مراحل بعد تجربه کسب کنند. فیلم نحوه سردخانه آمونیاکی در مراحل بعدی ارائه خواهد شد.

قطعات سردخانه زیر صفر

نصب و راه اندازی سردخانه های زیر صفر و بالای صفر در حقیقت اسمبل کردن لوازم سردخانه است که اگر اصولی انجام گردد شما یک سردخانه را راه اندازی کرده اید. در ابتدا شما باید با سردخانه فریونی و لوازم سردخانه آمونیاکی آشنایی داشته باشید. برای تهیه آن، نیاز است که ابتدا لیست قیمت کمپرسور سردخانه را داشته باشید تا بتوانید به مشتری قیمت ارائه دهید.

برای انجام این کار باید فروش لوازم و قطعات سردخانه مراجعه کنید که بهترین آن لوازم سردخانه در تهران می باشد، که شما می توانید از قیمت قطعات درب سردخانه گرفته تا ساندویچ نیل، تمامی لوازم را استعلام و خرید نمایید.

بعد از تهیه آن و اسمبل کردن لوازم سردخانه به مرحله آخر که شارژ گاز است، می رسیم. نحوه گاز زدن سردخانه و شارژ گاز سردخانه زیر صفر با شارژ گاز سردخانه بالای صفر متفاوت است. میزان گاز سردخانه بسته به حجم سردخانه زیر صفر و بالای صفر دارد که در دستگاه های مختلف متغیر است. در مباحث بعدی به مقدار درجه گیج بر حسب PSI  (فشار گاز) منیفولد اشاره خواهیم کرد که با توجه به نوع گاز و نوع دستگاه متغیر است.

یونیت کامل سردخانه

غالبا کمپرسور سردخانه زیر صفر کمی قوی تر از کمپرسورهای بالای صفر است که این بستگی به کندانسینگ یونیت دارد که بتواند مبرد خروجی کمپرسور را تبادل حرارت کند. در این میان از موتور سردخانه می توان به کمپرسور بیترز اشاره کرد. بیترز یک شرکت آلمانی تولید کننده کمپرسور می باشد که در اسب بخار مختلف، تولید می کند و در سال 1394 شروع به کار کرده است. از دیگر کمپرسور نامی که در صنعت سردخانه جز اولین ها به شمار می رود، کمپرسور گراسو است که مدل های V و F را تولید می کند که بر حسب اسب سردخانه 5 قدرت تولید می کند. در دستگاه های برودتی نحوه ساخت اواپراتور در میزان و کیفیت سرما بسیار مهم است که بعد از کنداسور سردخانه در مرحله دوم قرار دارد. در دستگاه های چیلر نیز به همین صورت است که البته در مدارهای کندانسینگ چنانچه به مدار آبگرمکن مجهیز باشد راندمان بالاتری خواهد داشت.

امتیاز بدهید