info@rezashavandi2@gmail.com 09125270135

شناسه ملی: 14013237242 | شماره ثبت شرکت: 46946

شناسه ملی: 14013237242

شماره ثبت شرکت: 46946

ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

چیلر

sardmodern
22 تیر 1401
دقیقه زمان برای مطالعه
ساخت چیلر

چیلر

چیلر خانگی یا مینی چیلر که بیشتر در آپارتمان ها و فضاهای زیر 150 متر استفاده می گردد، مصرف بهینه ای دارد. به این شکل که در پشت بام، حیاط یا تراس نصب می گردد . کاربرد این چیلرهای خانگی این است که آب را سرد می کند و آن را به لوله ها پمپ می کند تا به فن کویل برسد. در فن کویل لوله های کویل به حدود 2 الی 3 درجه سانتی گراد رسیده و با دمیدن فن به فن کویل،  دمای اتاق پایین آمده و محیط خنک می شود. لذا اگر در زمستان هم بخواهیم می توانیم با فرستادن آب گرم به لوله ها محیط را توسط همین سیستم گرم کنیم.

کاربرد چیلر

از انواع چیلر می توانیم به چیلر تراکمی، چیلر آب خنک، چیلر جذبی بخار، چیلر صنعتی، مینی چیلرو چیلر آبی اشاره کنیم. چیلر چگونه کار می کند؟ چیلر متشکل از دو قسمت سرمایش و گرمایش می باشد. ماده مبرد در قسمت گرمایش به رادیاتور کمپرس شده و به قسمت سرمایش ارسال می شود. سپس در کویل ایجاد سرما می کند و آب داخل مخزن را خنک می کند. همچنین آب خنک شده به محل های مورد نیاز مانند فن کویل ها انتقال داده می شود و توسط فن مربوطه انتقال سرما صورت می گیرد. با این توضیح کوتاه دیگر می توان دانست که چیلر چیست و از کاربرد چیلر به غیر از منازل مسکونی و ادارات می توان در صنعت نیز اشاره کرد که سهم بزرگی در چرخه اقتصاد دارد.

قیمت چیلر

تماس با ما

برای مشاوره رایگان و راهنمایی در استعلام قیمت سردخانه در کرج و همچنین ساخت اتاق سرد در کرج یا انبار سرد و اجرای آن با اعضای تیم سرد مدرن در تماس باشید.

مشاوره اولیه

برای مشاوره رایگان و راهنمایی در استعلام قیمت سردخانه در کرج و همچنین ساخت اتاق سرد در کرج یا انبار سرد و اجرای آن با اعضای تیم سرد مدرن در تماس باشید.

برآورد زمان و هزینه

برای مشاوره رایگان و راهنمایی در استعلام قیمت سردخانه در کرج و همچنین ساخت اتاق سرد در کرج یا انبار سرد و اجرای آن با اعضای تیم سرد مدرن در تماس باشید.

ارزیابی کیفیت

برای مشاوره رایگان و راهنمایی در استعلام قیمت سردخانه در کرج و همچنین ساخت اتاق سرد در کرج یا انبار سرد و اجرای آن با اعضای تیم سرد مدرن در تماس باشید.

قیمت چیلر

سوخت چیلر چیست یا چگونه کار می کند؟ چیلر با برق تک فاز و در مصارف غیر خانگی کوچک با برق سه فاز کار می کند. همچنین قیمت چیلر هم برحسب حجم تناژ و برند آن متغیر است. کاربرد چیلر در صنعت بسیار حیاطی است. در مکانی چیلر، کار خنک کردن دستگاه هایی همچون دستگاه تزریق پلاستیک را دارد و در مکانی دیگر دستگاه تولید مواد گرم را بلافاصله سرد کرده و این واکنش شیمیایی کار تولید را میسر می کند. نقش چیلر در صنایع غذایی لبنیات حائز اهمیت است. همچنین شیر دو شیره شده که دمای بالایی دارد و باید در زمان کمی به دمای پایین برسد که چیلرهای مخصوص این فرایند را انجام می دهند. باید به این نکته اشاره کنیم که چیلر در فرایند قبل از بسته بندی مواد لبنی ایفای نقش می کند. در آب های گاز دار، آدامس، سرد سازی شهد میوه، ساخت خمیر، ایجاد سرما در تونل های مواد غذایی، خنک کاری ماشین آلات و تجهیزات بسته بندی مواد غذایی چیلرنیز در اکثر موارد رطوبت محیط را می گیرد و این در امرتولید و صنایع بسیار مهم می باشد.

امتیاز بدهید

چیلر-سیستم خنک کننده آب

sardmodern
25 اسفند 1400
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
ساخت انواع چیلر

چیلر چیست؟

چیلر(chiller) دستگاهی است که در آن آب سرد یا مایع از طریق تجهیزات فرآیند به گردش در آمده و باعث خنک سازی می شود.این دستگاه خنک کننده بخشی از دستگاه تهویة مطبوع که کار آن سرد کردن آب در حال گردش در دستگاه است.

همچنین چیلر گرما را از یک خنک کننده مایع از طریق سیکل های تراکم بخار، خارج می کند. در نتیجه این مایع  می تواند از طریق یک مبدل حرارتی برای خنک کردن به گردش در آید.

چیلرها در کاربردهای مختلفی از جمله برش ابزار و قالب، مواد غذایی و نوشیدنی، مواد شیمیایی و موارد دیگر استفاده می‌شوند.

Chiller device

چیلر چگونه کار می کند؟

 چیلر صنعتی به این شکل کار میکند که انتقال گرما را از یک مکان مثل تجهیزات یا محصول به مکانی دیگر ( هوای خارج از تأسیسات تولید)را انجام می دهد.

در اکثر کاربردهای خنک کننده فرآیند، یک سیستم پمپاژ آب خنک را از چیلر به فرآیند به گردش در می آورد.

دستگاه چیلرهای آبی فرآیندی به نام مبرد هستند و بسته به دماهای مورد نیاز، انواع مختلفی از مبرد ها وجود دارد.

Chiller and cooling tower

چیلر چه کاربردی دارد؟

از چیلر برای کنترل خنک کاری تولیدات، ماشین آلات صنعتی استفاده می شود. استفاده از چیلر برای تامین سرمایش کاربرد دارد.

هر دستگاه صنعتی، یا موتوری 100% کارآمد و بهینه نیست و از خود گرما تولید میکنند. اگر این گرما از بین نرود باعث خاموش شدن تجهیزات و حتی خرابی آن می شود.

برای جلوگیری از این مسائل ضروری است که خنک کننده را در طراحی سیستم فرآیند صنعتی تعبیه شود.

یک چیلر دمای ثابتی را برای فرآیند صنعتی با آب خنک کننده به گردش در می آورد.

چیلر

کاربرد چیلر

چرخه تبرید

فرآیند گرم کردن و خنک کردن مبرد و تبدیل آن از گاز به مایع و بازگشت دوباره، چرخه تبرید است.

چرخه تبرید با یک مخلوط مایع/گاز کم فشار که وارد اواپراتور می شود شروع می شود. در اواپراتور، گرمای حاصل از آب فرآیند یا محلول آب/گلیکول، مبرد را به جوش می‌آورد که آن را از مایع کم فشار به گاز کم فشار تبدیل می‌کند. گاز کم فشار وارد کمپرسور می شود که در آنجا به گاز پرفشار فشرده می شود.

گاز پرفشار وارد کندانسور می شود که در آن هوای محیط یا آب کندانسور حرارت را از بین می برد تا آن را به یک مایع پرفشار خنک کند. مایع پرفشار به سمت شیر ​​انبساط می رود، که کنترل می کند چه مقدار مایع مبرد وارد اواپراتور می شود و در نتیجه چرخه تبرید دوباره آغاز می شود.

Refrigeration cycle in modern cold

Refrigeration cycle in modern cold

انواع مختلف کندانسور در چیلر چیست؟

در چیلرها دو نوع کندانسور استفاده می شود:

  1. هوا خنک :کندانسور هوا خنک از هوای محیط برای خنک کردن و متراکم کردن گاز مبرد داغ به مایع استفاده می کند.
  2. آب خنک:در کندانسور آب خنک، آب از برج خنک کننده، مبرد را خنک و متراکم می کند.

 

انواع مختلف چیلر

چیلر هواخنک و آب خنک

 

چیلر در شکل و اندازه های مختلف ساخته می شوند:

سیستم‌های چیلر از نظر اندازه و طراحی متنوع هستند که در اندازه های کوچک و بزرگ ساخته می شوند.

چیلرهای کوچک قابل حمل بوده و برای کاربردهای کوچکتر و از چیلرهای بزرگ هم برای کاربردهای بزرگ برای خنک کردن کل فرآیند کاربرد دارند.

بررسی انواع مختلف چیلر

چیلر

راه اندازی یک چیلر آب صنعتی شامل سه مفهوم اصلی است:

  • انتقال گرما و حرارت
  • گردش سیال 
  • تبرید

انتقال گرما و حرارت

انرژی گرمایی را نمی توان از بین برد، اما می تواند منتقل شود. گرما همیشه از یک ماده با دمای بالاتر به یک ماده با دمای پایین تر جریان می یابد.

عملیات چیلر آب صنعتی از انتقال حرارت در دو مکان کلیدی استفاده می کند:

اواپراتور و کندانسور: در اواپراتور، گرما از سیال در حال چرخش فرآیند (دمای بالاتر) به مبرد (دمای پایین تر) منتقل می شود. کندانسور این گرما را از مبرد (دمای بالاتر) به منبع خنک کننده (هوا یا آب) در دمای پایین تری منتقل می کند.

گردش سیال

چیلرهای آب صنعتی از گردش سیال برای رساندن گرمای فرآیند به چیلر استفاده می کنند.

تبرید

چیلرها از تبرید برای استخراج گرما از سیال گردشی فرآیند استفاده می کنند و در نهایت آن را به اتمسفر دفع می کنند. این سیستم از یک ترکیب شیمیایی به نام مبرد استفاده می کند.

 

چیلر (دستگاه گردش آب خنک کننده)

چیلر (دستگاه گردش آب خنک کننده) یک اصطلاح کلی برای دستگاهی است که با به گردش درآوردن مایعی مانند آب یا محیط گرمایی به عنوان مایع خنک کننده که دمای آن توسط چرخه مبرد تنظیم می شود، دما را کنترل می کند. علاوه بر حفظ دمای دستگاه های مختلف صنعتی و ابزارآلات آزمایشگاهی، تجهیزات و دستگاه ها در سطح ثابت، برای تهویه مطبوع ساختمان ها و کارخانجات نیز کاربرد دارد.

  یک چیلر می تواند در حین گردش آب در یک دستگاه خنک کننده، آب سرد را به طور مداوم تامین کند. به عنوان وسیله ای مناسب برای خنک کردن قطعات مولد گرما و تجهیزات تهویه مطبوع مانند دستگاه های پردازش لیزری و دستگاه های گرمایش فرکانس بالا در دمای ثابت بسیار استفاده می شود.

مزایای چیلر چیست؟

 چیلر از روشی برای تولید آب سرد و ارسال آب به کویل آب سرد کولر استفاده می کند، بنابراین می توان از آن برای مصارف مختلفی مانند ظرفیت های بزرگ و فضاهای بزرگ استفاده کرد.

یکی از ویژگی های اصلی این است که درجه آزادی بالایی در طراحی محل نصب واحد اصلی و سیستم لوله کشی آب ارائه می دهد.

Water cooling chiller

چیلرهای صنعتی بر اساس اصول عملکرد زیر کار می کنند:

1. تغییر فاز یک خنک کننده مایع در هنگام گرم شدن دچار تغییر فاز می شود و به گاز تبدیل می شود و زمانی که خنک کننده گازی فوق خنک می شود، دوباره به مایع متراکم می شود.

2. جریان گرما انرژی گرمایی همیشه از ناحیه ای با غلظت بالا به ناحیه ای با غلظت کمتر جریان می یابد.

3. نقطه جوش کاهش فشار روی مایع باعث کاهش نقطه جوش آن و افزایش فشار باعث افزایش نقطه جوش آن می شود.

نمونه چیلر ساخته شده در سردمدرن

چیلر

چیلر

چیلر هوا خنک

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ساخت چیلر در کرج

ساخت چیلر در کرج | خرید چیلر در کرج با ضمانت 10% تخفیف

ساخت چیلر در کرجگروه صنعتی سرد مدرن  دارای تجربه ای درخشان در زمینه ساخت چیلر در کرج ...
sardmodern
10 آذر 1401
خرید چیلر در کرج

ساخت چیلر در کرج : نمایندگی چیلر در کرج ، قیمت مناسب

ساخت چیلر در کرج مجموعه صنعتی سرد مدرن  دارای تجربه ای کامل در زمینه ساخت چیلر در کرج ...
sardmodern
25 اسفند 1400